Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Siedziba ośrodka

Siedziba Urzędu Gminy

Gmina Wojciechowice

Artykuły

 • NFORMACJA wyróżnione

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojciechowicach informuje, że od dnia 3 listopada 2021 r. wydawane będą skierowania na paczki żywnościowe dla osób uprawnionych do PKPS w Ostrowcu Św. Należy przedstawić dokumenty potwierdzające dochód osoby lub rodziny za poprzedni miesiąc.
  Kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 1.542,20 zł, dla osoby w rodzinie 1.161,60 zł.

  Czytaj Więcej o: NFORMACJA
 • INFORMACJA wyróżnione

  Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego do programu ‘’Czyste Powietrze’’.
  Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojciechowicach informuje o corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • KARTA DUŻEJ RODZINY Aplikacja mObywatel wyróżnione

  Od dnia 9 czerwca 2021 r. możliwe jest wyświetlanie Karty Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. Aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r.
  Karta Dużej Rodziny w mObywatelu – inaczej mKDR – dostępna jest dla każdej dorosłej osoby, której przyznano prawo do KDR i posiadającej ważny polski dowód osobisty i każdego dziecka, któremu przyznano prawo do KDR i posiadającemu mLegitymację szkolną. Osoby, które nie posiadają polskiego dowodu osobistego oraz dzieci, które nie posiadają mLegitymacji szkolnej mogą korzystać z KDR w formie tradycyjnej – w postaci plastikowej Karty.
  Dzięki mKDR rodziny wielodzietne mogą korzystać z bogatej oferty zniżek i uprawnień oferowanych przez instytucje publiczne i firmy m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. Aplikacja pozwala na przekierowanie użytkowników na portal Emp@tia, gdzie znajduje się mapa partnerów KDR wraz z lokalizacjami i opisem zniżek.
  Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać w niej również Karty pozostałych członków rodziny. Członkowie rodzin wielodzietnych niezmiennie mogą korzystać z tradycyjnych (plastikowych) KDR.
  Szczegółowe informacje na temat KDR w aplikacji mObywatel znajdują się na stronie MRiPS https://www.gov.pl/web/rodzina/aplikacja-mkdr

  Czytaj Więcej o: KARTA DUŻEJ RODZINY Aplikacja mObywatel